DLACZEGO MEDIACJA?

Dlaczego warto zdecydować się na mediacje?

Pięć razy na tak!

  1. Nie palisz mostów za sobą!
  2. Zawsze jesteś zwycięzcą! 
  3. Decyzje podejmujesz osobiście!
  4. Otrzymujesz najlepsze z możliwych rozwiązań po najniższej możliwej cenie!
  5. Nie musisz uzbrajać się w cierpliwość!

W sądzie sędzia jest najważniejszy i to on podejmuje decyzję! Na ringu zwycięża silniejszy, często przez nokaut, słabszy ma niewiele do powiedzenia! Decyzję o zwycięstwie podejmują sędziowie. W mediacji nie ma ani sędziów ani walczących, a już na pewno nie ma silniejszych, którzy wygrywają. Zamiast sędziów są mediatorzy, którzy nie podejmują żadnych decyzji, a jedynie stwarzają możliwie optymalne warunki do rzeczowej, otwartej i szczerej komunikacji, której celem ma być decyzja – decyzja podjęta przez obie strony na korzyść obu stron! W mediacji nikt nie przegrywa! W mediacji wygrywają obie strony! Dlatego decydując się na mediację nie palisz mostów! Bo Twój „przeciwnik” wychodzi z niej również obronną ręką! Oboje jesteście zwycięzcami! I to dzięki waszej wspólnej decyzji!

Na koniec jeszcze dwie ważne informacje.

Koszty mediacji
Mediacja się opłaca. Korzyści, jakie osiągamy dzięki mediacji, są warte honorarium, jakie bierze mediator. Niektórzy mówią, że mediacja jest tania, zwłaszcza w porównaniu z kosztami rozstrzygania sporów na drodze sądowej. Dla mnie osobiście słowo „tania” źle się kojarzy! To, co tanie, nie ma wartości! Mediacja się po prostu opłaca! Na temat opłat mediacyjnych będę jeszcze pisał w oddzielnym poście.

Czas trwania mediacji
Często jedno spotkanie i temat zamknięty. Maksymalnie 3 miesiące. Dokładnie omówię to w oddzielnym poście. Najważniejsze są dwa warunki, które musza być spełnione: wola obu stron do zawarcia porozumienia oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie mediacji!

Szukasz mediatora?
Telefon, fax, mail… Wszystkie drogi prowadzą do naszej kancelarii. Obsługa klientów w dwóch językach, polskim i niemieckim od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00. Możliwość mediacji przez internet.

Ps. Dla naszych fanów mamy sympatyczną niespodziankę. Ważne, żebyś nie zapomniał wspomnieć w naszej recepcji, że polubiłeś nas na Facebooku lub/i Instagramie.

Dodaj komentarz