W MEDIACJI JEST JAK W SZACHACH!

W mediacji jest jak w szachach! Trzeba przewidzieć ruch przeciwnika! Niedoświadczony szachista koncentruje się tylko na sobie i na tym, co chce osiągnąć. Natomiast mistrzostwo wymaga, żeby „wejść” w umysł drugiego gracza i podążyć za jego tokiem myślenia (grania). Wtedy zwycięstwo jest jak na tacy!

W mediacji jest podobnie! Jeśli myślisz o sobie i tylko o tym, żeby jak najwięcej „wydrzeć” dla siebie, jesteś paradoksalnie na zdecydowanie słabszej pozycji niż Ci się wydaje.
Najczęstszym błędem, jaki obserwuję w czasie mediacji, jest wysuwanie propozycji, które zniechęcają drugą stronę.
Tymczasem trzeba znaleźć takie rozwiązanie, które przyniesie korzyści obu stronom. I wtedy mediacja zakończy się sukcesem!

Przygotowując się do mediacji skup się nie tylko na swoich celach, ale także na tym, co druga strona chce osiągnąć: jaki jest jej ostateczny cel i jaki będzie jej kolejny ruch w “grze”.

Zapamiętaj!
Stawiając się w sytuacji drugiej strony, zwiększasz prawdopodobieństwo udanej mediacji!@mediacje.marszalkowska

Szukasz mediatora?
Telefon, fax, mail… Wszystkie drogi prowadzą do naszej kancelarii. Obsługa klientów w dwóch językach, polskim i niemieckim od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00. Możliwość mediacji przez internet. Najlepiej zarezerwuj termin mailowo: mediacje@stachowiak-group.pl

Dodaj komentarz